Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

Logo-title.jpg

Chuť Sicílie

Morbi leo risus, porta ac consectetur ac, vestibulum at eros. Integer posuere erat a ante venenatis dapibus posuere velit aliquet. Duis mollis, est non commodo luctus, nisi erat porttitor ligula, eget lacinia odio sem nec elit. Sed posuere consectetur est at lobortis.

Na nejjižnějším místě Itálie, v srdci Středozemního moře, se nachází Sicílie.

Tento krásný ostrov představuje ztělesnění a spojení všech čtyř elementů:

"Před tisíci lety, když vulkanická půda vypustila svůj oheň,

Ve vodáchStředozemního moře,

Byl narozen nádherný kus země,

Požehnaný přírodou, políben sluncem a objímaný větrem. "

Etna-Sicily-Sicilie.jpg
 
Pesca-Sicilia---Rybari-Sicilie.jpg
Food-Sicily-Jidlo-Sicilie.jpg
Vino-Sicily-Sicilie.jpg
Orange-Sicily---Jidlo-Sicilie.jpg

Největším důkazem pro vulkanický původ ostrova je Etna, nejvyšší ještě aktivní sopka Evropy. Sicilská půda díky tomu obsahuje mnoho minerálů a je velmi úrodná. V kombinaci s teplým a slunným klimatem nabízí Sicílie dokonalé podmínky pro mnoho rostlin, jako jsou vinná réva, olivovníky, všechny druhy zeleniny a ovoce, jako jsou rajčata, melouny, pomeranče a citróny, nebo dokonce luštěniny, jako jsou mandle, pistácie a čočka.

Samozřejmě je tu také velká nabídka ryb a dalších mořských plodů.

Kamkoli se na Sicílii podíváte, tento ostrov je plný historie. Po staletí byla Sicílie vždy místem setkání různých kultur a díky strategické pozici přitahovala zájem středomořských zemí. Ostrovní charakter byl ovlivněn touto skutečností a téměř každý z těchto národů zde zanechal stopy své kultury. Výsledkem je živá mozaika středomořského života, která se odráží i v kuchyni Sicílie.

Kombinace této široké škály kulturních vlivů a přírodních ingrediencí je tím, čím jsou sicilská jídla tak výjimečná.

My, zakladatelé Sebastian Damiano – jako mnoho lidí, kteří objevili Sicílii – jsme se zamilovali do sicilské kuchyně. Díky jejímu jedinečnému charakteru, její čerstvosti a samozřejmě její chuti.

Setkali jsme se se spoustou milých lidí – mnozí z nich se stali našimi přáteli – kteří využívají to, co jim ostrov nabízí, aby mohli vytvářet jedinečné produkty. Ať už je to čerstvý, lesklý zelený olivový olej, silné tradiční italské Espreso nebo rubínově červené, voňavé víno.Sicílie má co nabídnout. Ukážeme Vám to ...