Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

Oxford-brogue-shoes---boty.jpg

Průvodce bot

Oxford-brogue-shoes---boty.jpg

Oxford

Bota Oxford je správnou volbou pro formální příležitosti, od dress codu jako je „business attire“ až po „white tie“. Říká se, ze je pojmenovaná po Oxfordských studentu, kteří je začali nosit před vice než 200 let.

Oxford je nejelegantnějším modelem mezi klasickou pánskou obuví. Pozná se podle uzavřeného šněrovaní, to znamená že obě strany vrchní kůže, které se spojují tkaničkou, přišité pod přední, nártovou částí boty. Pod boky šněrování je přišitý jazyk.

 
Derby-shoes-plain---derby-boty.jpg

Derby

Bota Derby je modelem, který je vhodný pro méně formální anebo i neformální příležitosti. To znamená že se hodí jak k pracovním schůzkám, tak i do volného času.

Snadně Derby rozeznáte od Oxfordu podle otevřeného šněrovaní. Boční díly šněrování jsou seshora přišité k základní části boty a překrývají jazyk, který je vcelku s nártovým dílem a ani s jedním bočním dílem není sešitý.

 
Monk-straps-shoes---monk-strap-boty.jpg

Monk

Co zní jako známý americký televizní seriál, je doopravdy název této zajímavé boty. Jak si ale dovedete představit, nemá nic společného s televizí. Název tohoto typu bot pochází od mnichů, protože jejich uzavření totiž připomíná obuv mnichů a tak byly nazvány anglickém slovem pro "mnich", tedy "Monk". Monk se liší od druhu bot jako jsou např. Oxfordy hlavně jejím uzavřením. Nemá totiž šněrovaní, ale přezku. Podobně jako u Derby jsou boční díly uzavření seshora přišité k základní části boty. Přezka potom spojuje obě části a upravuje, jak pevně jsou uzavřené.

Stejně jako u ostatních druhů i boty Monk se vyskytují v různých formách:

  • S hladkém nártem a hladkou špičkou

  • Se špičkou ve formě captoe (prošitá špička z jedné strany na druhou)

  • Jedna přezka / dvě přezky

  • Se zdobením Brogue anebo plain (bez zdobení)

Boty Monk v černé barvě a v jednoduché formě bez zdobení jsou velice oblíbenou obuví k obleku do práce. Se zdobením Brogue anebo v jiných barvách se hodí na volný čas.

 
Loafer-mokassin-shoes---mokasiny-boty.jpg

Slipper

Název Slipper pochází od anglického slovesa "to slip", co by se dalo přeložit jako "vklouznout". Tento název se dá odvodit od způsobu nazouvání těchto bot. Jejím dalším názvem je někdy i "Loafer". Jedná se o lehkou botu bez jakéhokoliv uzavření. Je většinou vyrobená z lehké, tenké a hlavně jemné kůže. A tak je považována za letní obuv, která se hodí velmi dobře k letnímu oblečení. 

Tento typ boty už dlouho patří mezi nejoblíbenější letní obuv. K jejímu postaveni ji ve velké míře dopomohly mokasíny světoznámé značky Tod's. Jejím hlavním znakem je nopková podrážka. Další zvláštností je, celá bota je vyráběná pouze z jednoho kusu kůže. Vzorem mokasín, jak je známe, byla původní obuv amerických praobyvatelů. Jako u všech typů bot i tady vznikly různé variace:

  • Klasické mokasíny - Vyrobené z jednoho kusu kůže s velmi tenkou a pružnou podrážkou

  • Slipper – Podrážka je vyrobena stejným způsobem jako klasických polobotek

  • Slipper se střapci - Takto zdobené boty jsou vzhledově velmi zajímavé, často se ale střapce vynechají, protože se lehce zamotají do nohavice kalhot

Penny Loafer: Oproti Slipper mají kožené zdobení napříč nártu, do kterého se původně vložila mince, což vysvětluje název této boty